Szacowny poddany Bogu Serafin Kaszuba

Ktokolwiek z nas momentem napotyka na swojej drodze tyle nieprzyjemności, że możemy się w nich zapomnieć. Niejednokrotnie zapominamy sami siebie, zapominamy jacy jesteśmy, dostrzegamy wokół tak dużo złych rzeczy, które dzieją się każdego dnia, że przestajemy widzieć sens. Dokładnie wtedy chcemy kogoś, kto może nam wskazać nadzieję, kto dzięki swojemu poświęceniu ukazuje nam, iż na końcu naszej drogi to wszystko nabierze znaczenia. Gdy pragniemy dokładnie takiego natchnienia warto przeczytać żywot poczciwego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Ktoś o dużym sercu, sile, a głównie wielkiej chęci wspomagania innych oraz wsparcia modlitwą czy wzniesienia na duchu wszystkich w potrzebie. Jego żywot jest naprawdę godny zobaczenia, żeby przypomnieć sobie, iż tacy ludzie naprawdę żyli i my mamy możliwość się teraz na nich wzorować.

Prawdziwa ufność

Szacowny sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie określenie pozostało mu przyznane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, jakich wypełnił za życia. Dzięki stałej wierze i codziennej pomocy wiernym. Ciężko jest nam uwierzyć w to, że ktoś taki właściwie stąpał po tej ziemi, ktoś tak zupełnie oddany Bogu. Na stronie przypisanej jego osobie odkryjemy:

 • życiorys,
 • oświadczenie ludzi, którzy posiadali okazję go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa oraz kazania,
 • refleksje,
 • nagrania z wspomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • szansa powierzenia ofiary pieniężnej, żeby osoba tego czcigodnego sługi Bożego była niezwykle popularna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który wiele razy otarł się o śmierć, który był ścigany przez policje, skazany za zbrodnie, których nie dokonał, skazany właśnie dlatego, że chciał głosić słowo Boże. Tułałsię z miejsca na miejsce, tak aby w określonym momencie zostać bez dachu nad głową, przez wiele swoich ostatnich lat istnienia nie miał stałego zameldowania. Szedł i głosił i wspierał tych co cierpieli pomimo wielkiego własnego cierpienia, który nosił na własnych barkach. Mimo tych wszystkich nieprzyjemności, które musiał pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której dominowała duża radość bycia. Także był szczególnie ubogi, ale wcale go to nie interesowało. Spożywał wtedy co przekazali mu ludzie, jedyne pieniądze jakie miał dawał na bilety autobusowe, ażeby jeździć do innych miast i promować swoją religię i nadzieję w doskonalsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich czynów, był fakt, że biorac udzial w dużej ilości wysiedleniach Polaków, stale powtarzał, że chociaż dwie osoby zostały on będzie trzecią. Przenigdy nie opuścił nikogo kto mógłby chcieć wsparcia duchowego. Obojętne było dla niego jaka kara może go spotkać, prawie zginał wiele razy, pomimo to nigdy się nie poddał. Nie obchodzily go dobra materialne, nie interesowało go to jak wygląda, nie musiał podobać się innym. Jedno co go interesował kościół, modlitwa i ludzie, marzył ich zbierać. Dzięki swojej silnej wierze dodawał otuchy Polakom, zapewniał w uznaniu, iż to dobro zwycięży, nieistotne jak dużo zła jest wszędzie, zło jest wyłącznie przejściowe.

Spróbuj czynić dobro

Każdy nieważne w jakiej sytuacji życiowej się znajduje, dobrze by zerknąć na stronę www oddaną czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Była to bowiem osoba:

 • prosty,
 • o pewnej wierze,
 • całkowicie oddany Bogu,
 • stale wspierający innych.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, iż takich ludzi pragniemy wśród nas. Jednak często wystarczy myśl o nich. Pomaga to nam odzyskać nadzieje, wiarę i wytrzymałość. A co więcej skutkuje to, że sami pragniemy być doskonalszymi ludźmi.